Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrer 4311341



*

nr 431 1341


Gravyrer

4 st, Stockholmsmotiv, ca 14 x 21


Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 oktober 2006
kl 17:36:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/9 20:20:18 1      150 kr
1/10 20:48:20 2      150 kr
1/10 20:49:07 2      200 kr
2/10 15:47:20 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:28
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:33
  • 6053 Etsning
    Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:19
  • 6006 Etsning
    Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:10
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:05
  • 6572 Kopparstick
    Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:57




Ladda ner broschyr